عملیات کول گذاری چاه فاضلاب فعالیتی است که در پی آن میتوان از ریزش چاه جلوگیری کرد، به طور کلی به استفاده از قطعات سیمانی گفته میشود که برای هدایت فاضلاب به داخل چاه چیده میشود.

کول گذاری اقدامی است که برای جلوگیری از ریزش چاه فاضلاب باید انجام شود اما انجام این عملیات حتما باید به فردی مجرب سپرده شود در ادامه به توضیحات بیش تری در خصوص آن خواهیم پرداخت.

کول گذاری چاه

به طور کلی زمانی که چاه فاضلاب تخریب یا در حال فرو ریختن باشد برای جلوگیری و کنترل این مشکل عملیات کول گذاری چاه فاضلاب انجام میشود، بهتر است در زمان حفاری چاه فاضلاب این عملیات انجام شود در واقع با انجام آن میتوان مانع از تخریب و فرو ریختگی چاه فاضلاب شد.

کول گذاری

کول چاه چیست؟

کول در واقع میله ای سیمانی یا بتنی بوده که در سایز های مختلف و برای تحمل وزن و فشار وارد شده به دیواره ی چاه مورد استفاده قرار میگیرد، کول ها مانند ستون عمل کرده البته این عملیات خیلی کار ساده ای نمیباشد و بهتر است برای این کار از نیرویی ماهر کمک گرفت.

ساخت کول چاه

معمولا برای ساخت کول چاه از قالب استفاده میشود به طریقی که از تسمه های فلزی یا میلگرد که به عنوان اسکلت کول هستند استفاده کرده و بعد از آن با ملات سیمان کول ها تکمیل خواهند شد.

انواع کول گذاری چاه

  • کول بیضی (انباری)
  • کول دایره ای (میله ای)

کول های میله ای با اندازه های مختلفی وجود دارند، این کول ها سیمانی بوده و برای اینکه شکننده نباشند از تسمه استفاده میشود، چرا که تسمه باعث مهار کردن کول ها شده و از شکستگی آن ها جلوگیری خواهد کرد، کول های میلگردی هزینه ی بالاتری خواهند داشت و شاید مقرون به صرفه نباشند.

کول های میله به صورت عمودی نصب شده و دایره ای شکل هستند، این عملیات نیاز به تجربه و تخصص بالا دارد، در صورتی که شخص بی تجربه ای این کار را انجام دهد قطعا بعد از مدتی با مشکلات مختلف از جمله ریزش چاه مواجه خواهید شد.

کول میله چاه درون میله چاه فاضلاب قرار داده میشود، و کول انباری چاه فاضلاب به منظور جلوگیری از ریزش سقف انباره چاه و همچنین بدنه استفاده خواهد شد.

انواع کول گذاری

قیمت کول گذاری چاه

یکی از فعالیت های مهم مجموعه خدمات کمیلی عملیات کول گذاری چاه فاضلاب میباشد، معمولا بعد از حفر چاه به جهت استحکام سازی از آن استفاده میشود، معمولا قیمت آن با توجه به عوامل مختلف از جمله نوع کول گذاری، طول کول و عوامل دیگری تعیین میشود، اما مجموعه ی خدمات کمیلی توانسته است با اعزام نیروی مجرب در سریع ترین زمان ممکن عملیات کول گذاری را با رعایت تمامی استانداردها و نکات ایمنی به انجام رساند، قیمت این عملیات به طور متوسط حدود (تماس بگیرید) تومان میباشد.

اشتراک گذاری این مطلب
به اشتراک گذاری بر روی print
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
WeCreativez WhatsApp Support
درخواست اعزام نیرو
سلام، چطوری میتونم کمکت کنم؟