حفر چاه فاضلاب (Digging sewage wells) با هدف کندن زمین با عمق و ابعادی مشخص برای دفع فاضلاب انجام خواهد شد، در صورتی که ساختمان دارای سیستم انتقال فاضلاب نباشد باید از چاه های مخزنی یا جذبی برای دفع فاضلاب استفاده کرد، گاهی اوقات به دلایل مختلفی از جمله عدم کارایی چاه فاضلاب یا پر شدن دائمی چاه ناگزیر به حفر جدید خواهیم بود.

روش های مختلف حفر چاه فاضلاب

  • حفر چاه (well digging) به صورت دستی

در صورتی که حفر به شکل دستی انجام شود تجهیزات مختلفی از جمله کلنگ، بیل، بلیجه، چرخ چاه، کلاه ایمنی، دستکش و لباس مناسب نیاز میباشد البته به صورت دستی نیاز به نیروی ماهر و متخصص در این زمینه خواهد داشت.

حفر چاه دستی

  • حفر چاه با دستگاه

امروزه و با توجه به پیشرفت تکنولوژی کمتر از روش های قدیمی و دستی برای حفر استفاده میشود و معمولا برای حفر آن از دستگاه های مخصوص حفاری برای کندن کمک میگیرند، استفاده از دستگاه ها سبب سرعت بخشیدن در عملیات خواهد شد.

حفر چاه با دستگاه

عملیات حفر چاه فاضلاب شامل مراحل ذیل میباشد:

از جمله اصلی ترین نکات برای Digging sewage wells توجه به مکان مناسب برای حفاری میباشد که بهتر است در محیط های کم رفت و آمد و نزدیک به لوله های فاضلاب عمودی باشد، قرارگیری لوله های فاضلاب در چاه باید به طریقی باشد که در صورت خرابی به چاه آسیبی وارد نشود.

معمولا عمق و اندازه ی چاه فاضلاب را با توجه به نوع زمین و خاک تعیین میکنند به طور مثال اگر زمین شنی به همراه ریگ و یا خاک باشد چاه فاضلاب دیرتر از زمین های غیر شنی پر خواهد شد و دیر تر نیاز به تخلیه چاه فاضلاب میباشد.

دلایل Digging sewage wells 

معمولا دلایل مختلفی باعث میشود تا به حفر نیاز پیدا شود به عنوان مثال در صورتی که کارایی چاه قدیمی از بین رفته باشد، ظرفیت چاه قدیمی برای ساختمان کافی نباشد، چاه قدیمی در معرض ریزش باشد اقدام به حفر آن خواهند کرد.

انواع چاه فاضلاب

کارشناسان مربوطه با بررسی نوع خاک، چاه مربوطه را در محل مناسب حفاری خواهند کرد.

  • چاه جذبی

حفر چاه جذبی از قدیمی ترین روش های حفر بوده که توسط گودال در زیر زمین، دفع فاضلاب انجام خواهد شد.

  • چاه مخزنی

چاه های مخزنی با نگه داری فاضلاب مانع از نشست آن به محیط اطراف شده و البته بعد از مدتی باید با روش های مخصوص تخلیه ی چاه اقدام به تخلیه ی آن کرد.

قیمت حفر چاه فاضلاب

well digging یکی دیگر از فعالیت های گروه خدمات کمیلی میباشد که در سریع ترین زمان و با بالاترین کیفیت توسط سرویس کاران و متخصصین این مجموعه انجام خواهد شد، به طور کلی عوامل متعددی در تعیین قیمت نهایی آن موثر میباشد، قیمت نهایی با در نظر گرفتن نوع حفاری که به صورت دستی یا توسط دستگاه انجام شده است، انباره چاه، عمق چاه و جنس خاک تعیین خواهد شد اما به طور کلی قیمت حفاری چاه توسط مجموعه ی خدمات کمیلی در حدود (تماس بگیرید) تومان خواهد بود.

اشتراک گذاری این مطلب
به اشتراک گذاری بر روی print
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
درخواست اعزام نیرو
سلام، چطوری میتونم کمکت کنم؟