آخرین عملیاتی که بعد از حفر چاه باید انجام شود آجر چینی چاه یا طوقه چینی چاه میباشد. این عمل توسط آجر و مصالح انجام میشود، ارتفاع آن با توجه به عوامل مختلف در زمین های مختلف متفاوت خواهد بود، برای اهمیت اجرای آن تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

طوقه چینی چاه (Chinese brick well)

یکی از اقدامات اساسی بعد از لایروبی چاه قدیمی و حفر چاه عملیات طوقه چینی میباشد، به طور کلی به دلیل اینکه خاک در نزدیکی دهانه ی چاه معمولا استحکام کمتری داشته و سست است برای جلوگیری از خطراتی مانند ریزش چاه فاضلاب این عملیات انجام خواهد شد.

طوقه چینی

طوقه چینی چیست؟

عملیات Chinese brick well دهانه ی چاه روشی است که برای افزایش استحکام دهنه چاه انجام میشود در این روش در ارتفاع مشخصی با آجر های مخصوص به همراه ملات عملیات دور چینی انجام میشود، طول آن بستگی به جنس دهانه ی چاه و تجربه ی نیروی انسانی خواهد داشت.

از آن جایی که این عملیات نیاز به نیرویی متخصص دارد بهتر است برای انجام این کار و جلوگیری از بروز خطرات احتمالی از فردی ماهر در این زمینه کمک بگیرید.

طوقه چینی

مصالح و ابزار مورد نیاز برای Chinese brick well

  • آجر
  • سنگ
  • شن
  • ماسه
  • سیمان

از جمله لوازم انجام این کار نیز میتوان به تیشه، کمچه، ماله، بیل، فرقون، متر و استانبولی اشاره کرد.

Chinese brick چگونه انجام میشود؟

برای انجام عملیات طوقه چینی، باید ملات را به صورت کاملا یکنواخت در آن محل پهن کرد و بعد از آن آجر ها را بر روی آن قرار داد نحوه ی قرار دهی آجر ها باید به گونه ای باشد که هیچ فاصله ای بین آن ها مشخص نباشد و تمامی فضا های خالی با ملات پر شده باشد.

قیمت طوقه چینی چاه

عملیات Chinese brick باید توسط نیرویی متخصص و با دقت بالا انجام شود انتخاب مصالح با کیفیت و درجه یک برای آن بسیار مهم میباشد، گروه خدمات کمیلی توانسته با برخورداری از نیروی انسانی ماهر و تجهیزات نوین در سریع ترین زمان در محل حاضر شده و تمامی خدمات مربوط به آن و کول گذاری چاه را با بهترین قیمت و رعایت تمامی نکات و اصول ایمنی به انجام رساند، قیمت این عملیات به طور متوسط در حدود (تماس بگیرید) تومان خواهد بود.

اشتراک گذاری این مطلب
به اشتراک گذاری بر روی print
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
WeCreativez WhatsApp Support
درخواست اعزام نیرو
سلام، چطوری میتونم کمکت کنم؟